Yaz Sıcaklarına Karşı Farklı Komposto Tarifleri

Yemek Tarifleri 35

Yaz sıcaklarında hem lezzetli hem de serin içecekler içmek şart. Bol bol sulu meyveler tüketmenin yanı sıra komposto içmek de oldukça sağlıklı. Özellikle yaz meyveleri ile yapılan kompostolar son derece lezzetli oluyor. Sağlıksız hazır meyve sularını tüketmek yerine evde kendiniz hazırladığınız kompostoları tüketmeye ne dersiniz? Eğer hazırsanız sizin için farklı komposto tarifleri derledik.

Kayısılı Bademli Komposto

  • Karanfil, su, şeker, tarçın kabuğu, kayısı ve bademleri bir tencerede kaynatarak bu kompostoyu hazırlayabilirsiniz. Kayısı kompostosuna farklı bir lezzet katmak için badem harika bir seçenek.

https://thejaida.com/wp-content/uploads/2019/11/yaz-s-caklar-na-kar-farkl-komposto-tarifleri-3.png Elmalı Ahududulu Komposto

  • Su, elma, ahududu ve tarçını kaynatarak yapabileceğiniz bu komposto da tam olarak yaz içeceği. Eğer kırmızı meyveleri seviyorsanız bu kompostoya bayılacaksınız demektir.

https://thejaida.com/wp-content/uploads/2019/11/yaz-s-caklar-na-kar-farkl-komposto-tarifleri-7.png Böğürtlenli Armutlu Komposto

  • Armut, böğürtlen ve suyu kaynatarak elde edebileceğiniz bu kompostoya kaynarken keten tohumu atarak farklı bir lezzet yaratabilirsiniz.

https://thejaida.com/wp-content/uploads/2019/11/yaz-s-caklar-na-kar-farkl-komposto-tarifleri-11.png Kırmızı Erik Kompostosu

  • Her zaman yapılan klasik komposto tariflerinden sıkıldıysanız kırmızı erik ile harika bir soğuk komposto yapmaya ne dsiniz? Kırmızı erikleri karanfil ve tarçın ile kaynatıp soğuk bir şekilde servis etmeniz yeterli.

https://thejaida.com/wp-content/uploads/2019/11/yaz-s-caklar-na-kar-farkl-komposto-tarifleri-15.png Ayva Kompostosu

  • Komposto yalnızca yaz meyveleriyle yapılmıyor. Kış meyveleriyle de birbirinden güzel kompostolar hazırlayabilirsiniz.

https://thejaida.com/wp-content/uploads/2019/11/yaz-s-caklar-na-kar-farkl-komposto-tarifleri-19.png

Bu birbirinden lezzetli komposto tarifleri arasından sizin favoriniz hangisi?

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..